Žáci Základní školy Ostrava-Poruba I. Sekaniny 1804/15 v Jeseníkách

Žáci sedmého ročníku Základní školy Ostrava-Poruba I. Sekaniny 1804/15, příspěvkové organizace se v termínu od 23. ledna do 27. ledna 2023 zúčastnili lyžařského a snowboardového kurzu ve středisku Filipovice v Jeseníkách. Počasí jim přálo, sněhové podmínky byly výborné. O své zážitky z kurzu se podělil žák Matěj V.


Lyžařský kurz sedmých tříd jsme strávili v Jeseníkách ve Filipovicích. Ubytováni jsme byli ve dvou chatkách vedle hotelu Stará Pošta, kam jsme všichni společně chodili na snídaně, obědy a večeře. První den po příjezdu jsme byli instruktory rozřazeni do 3 skupin. Na ski areál Filipovice jsme chodili lyžovat 2krát denně. Před každým lyžováním byla vykonána rozcvička, kterou vedli instruktoři. Na kopec jsme jezdili dvousedadlovou lanovkou nebo pomou.  Lyže, popřípadě hůlky, jsme si po každém lyžováni ukládali do lyžárny, která se nacházela hned vedle areálu. 

Některé dny jsme místo odpoledního lyžování šli na hodinovou procházku do lesa.  Večery jsme trávili ve společenské místnosti, ve které nám instruktoři promítali záznamy z dopoledního lyžování a kde jsme také zhlédli film Tajemství staré bambitky 2.  Poslední den lyžování jsme zakončili závodem ve slalomu na 40 metrů. Slalom byl uspořádán na okraji sjezdovky, kde mezi sebou soutěžili lyžaři 3 skupin.  Pobyt jsme si společně všichni užili a budeme na něj všichni rádi vzpomínat. 
 
Przewiń do góry